Windows'un kendi sanal makine yazılımı: Hyper-V

21 Ocak 2019
66
80
#1
Merhaba arkadaşlar.

Bugün çoğu Windows kullanıcısının fark etmediği ya da umursamadığı bir özellikten bahsedeceğim. Bu özellik ile sanal makine kurabiliyorsunuz, hem de diğer sanal makine yazılımlarından çok daha iyi çalışıyor. İsmi Hyper-V.

Hyper-V'yi şu şekilde açabilirsiniz: Arama çubuğuna "Windows özelliklerini aç veya kapat" yazın ya da Windows 8.1 veya daha alt bir sürümü kullanıyorsanız da "Program ekle ve kaldır> Windows özelliklerini aç veya kapat" yolunu izleyerek yapablirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG


Bu görselde işaretlenen yerdeki özelliği açarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve arama kutunuza "Hyper-V Yöneticisi" yazın. Ve karşınıza bu arayüz gelecek:

Ekran Alıntısı 3.PNG


Soldaki menüden bilgisayarınızın ismi yazan yere tıklayıp sağdaki menüde 2. opsiyon olan "Yeni" tuşuna tıklayın. Ve "Sanal Makine" kısmını seçin. Size bazı şeyleri soracak, ve ISO dosyanızı isteyecek, ardından bilgiler toplanınca da sağdaki menüde sanal makinenizin ismi olacak. Onun altındaki "Bağlan" tuşuna basın. Ve gücü başlatmak için "Başlat" tuşuna basın. Ardından kuruluma başlayacaktır.

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar.
 

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
#2
Bu bileşeni daha önce gördüm ama ne işe yaradığını bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler.
 

Yeni Konular

Üst Alt