Valve Hilecileri Mahvetmeye Geliyor!

ZerpHornes

Zümrüt Üye
23 Ara 2018
68
108
#1
images (7).jpeg

Merhaba arkadaşlar. Hepimiz CS:GO'yu oynuyoruz ve hepimizin ortak sorunu hileciler. CS:GO'ya gelen en son ki güncellemeler de biz sandık ki Valve CS:GO'yu artık umursumaz oldu. Aslında gerçekler hiç öyle değilmiş.

Valve'in gizliden gizliye geliştirdigi yapay zeka destekli bir yazılımı daha var. Adı VACNET olan bu sistem yapay zeka ile hilecilere ödün vermiyor. Aslında yeni adını duyduğumuz bu yazılım üzerinde 2016 yılından beri çalışıyor olduğu ortaya çıktı.

Screenshot_20190208-205138~2.png

Geçen ayın VAC Ban verilerine bakarsak bu yazılım baya gelişme kaydetmiş. Steam DB sitesine girdiğimizde geçen ayın verilerinde 1 Milyondan fazla kişinin hileden dolayı VAC Ban yediği görülmekte. Peki Valve neden hem bu sistemi geliştirip hem de hilecilerin önünü açacak güncellemeleri oyuna sundu?

Cevabını şöyle verebilirim ki amaç VACNET'in yapay zekasının banlayacağı hileci sayısını en üst sayıya çıkarmak. Yapay zekanın tespit yeteneklerinin olağanüstü hızlı olmasının sayesinde geriye kalan tek ihtiyaç çok büyük bir hileci kitlesiydi. Valve'da son güncellemelerle bunu da yapınca hileci kişiler VACNET'in gazabına uğradı diyebiliriz. Peki bu hileci kitlenin çoğalmasına izin verilecek mi sorusunu sorarsak büyük ihtimal evet. Oyunun hile çukurundan kurtulması için yapılması gereken bir durum maalesef.

Şu an hala geliştirilme aşamasında olan VACNET'in resmi olarak duyurusu yapılmadı. Aynı güven faktörü gibi 6 ay sonra duyurusu yapılması bekleniyor.
 

Yeni Konular

Yeni Mesajlar

Üst Alt