Mustafa Kemal Atatürk Aslında Kim ?

26 Ara 2018
10
22
17
Sakarya
#1
Mustafa Kemal Atatürk şu an anlatıldığından veya gösterildiği gibi bir insan olmadığı konusunda size birkaç kelime etmeye çalışacağım. Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatından daha çok karakter özelliklerine ve yaptığı, miras bıraktığı değerlere değinmeye çalışacağım.

mustafa-kemal-atatürk.jpg


Mustafa Kemal Atatürk hem bir lider olarak hem de tarihi bir değer olarak ele alacağım. Mustafa Kemal Atatürk bir lider olarak Türklerin ve Dünyanın görebileceği en iyi liderler arasında yer alıyor. Lider olarak gerçekçi bir bakış açısına sahip olmakla bunu ilkeleriyle de göstermektedir. İlkeleri "Turancılık" gibi hayali ve gerçekleşmesi imkansız hedefleri içinde barındırmamış ve tamamen gerçeğe ve bilime göre hedefler göstermiştir. Mustafa Kemal Atatürk bir milleti yok olma eşiğinden kurtarmayı belki en çok gerçekçilik ve halka olan güveni sayesinde başarmıştır.

atam.jpg


Mustafa Kemal Atatürk bir lider olarak her zaman ileri görüşlü olmuş ve sadece içinde bulunduğu durumu değil bunun gelecekte ortaya çıkartabileceği sonuçları da görmüştür. Bu sayede yaptığı veya yapacağı işleri buna göre yapmıştır. Bir lider olarak halkına çok güvenmekte ve her zorluğa kanat gerebileceklerini bilmekteydi. Lider olarak savaşı desteklemezdi.
Savaşın bir çözüm olmadığını bilmekteydi. O yüzden o tarihi sözü -Yurtta sulh cihanda sulh- evlatlarına bir miras olarak bırakmıştır.

Sanatçı kişiliğiyle örnek bir lider olmayı tekrardan başarmıştır. Sanata verdiği değer çok yönlü bir zeka yapısına sahip olmasına da yardım etmiştir. Bu bir çok liderin başaramadığı bir değerdir. Muhakkak bir liderin sanata verdiği değer o lideri kusursuz olma konusunda bir adım daha ilerletir.

1707795_1920x1080.jpg


İkinci yazımızda Atatürk'ün tarihi yönüne ve biraz daha liderlik özelliklerine değinelim. Bir yazıya sığması zor bir lider olduğu ve bu liderin bizim Atamız olduğu için ne kadar gurur duysak yeridir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
21 Ocak 2019
73
95
#2
Bu konu sabitlenmelidir.
 

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
365
425
18
Malatya
#3
Üst Alt