Facebook'a Büyük Ceza Gelebilir!

ZerpHornes

Değerli Üye
23 Ara 2018
68
108
#1
TechnoGrafi.jpg

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarımdan biri olan Facebook'a Federal Ticaret Komisyonu'nundan (FTC) büyük bir ceza verilmesi bekleniyor. Sebebi ise gizlilik hakkının ihlali ve kişiel bilgilerin izinsiz kullanımı.

ABD'de yayılan bir habere göre uzun zamandır regülatörlerin tartışma konusu olan Facebook'un kişisel verileri izinsiz kullanması nedenlerle şirkete büyük bir ceza verilmesi düşünülüyor. FTC'nin vereceği cezanın büyüklüğü Google'a 2012'de verilen 22.5 Milyon Dolar cezadan çok daha fazla olması söyleniyor. FTC'nin bu soruşturma hakkında çalışmaları devam ederken cezanın ne kadar olduğu belirsizliğini koruyor.

Bir yandan Facebook çalışanlarının FTC ile bağlantıya geçtiği söylentileri de bulunmakta fakat Facebook'un maddi cezayı kabul edeceği veya anlaşma isteyeciği şu anlık belli değil. Anlaşma içeriğinin özeti Facebook kullanıcının kişisel verilerinin erişmeden veya gerekli yerlerde paylaşmadan önce kullanıcıları bilgilendirilmesi. Gelecek de göreceğiz bakalım karar ne çıkacak.
 

Yeni Konular

Üst Alt