En İyi Yabancı Dizi Önerileri

dawy

Değerli Üye
2 Ağu 2018
7
11
#1
Hayatımızın rutininden bizi bir anlık kurtaran farklı dünyalar keşfedip ufkumuzu açan görsel şölenler ile göz bebeklerimizi büyütüp
acı sahneleri ile boğazlarımızı düğümleyen diziler bazılarımız için vazgeçilmezdir. Bir dizi bittikten sonra diğerine geçmekte zorlanan arkadaşlarımıza bir nevi kılavuz olacak.
Bu yazıda farklı kategoride ve yıllarda yapılmış dizileri ele alacağım;


1.FRINGE
DRAM
FANTASTIK
BILIMKURGU
GERILIM


fringe-5-sezon-incelemesi-840x480.jpg


JJ.Abrams'ın yaptığı diziler kuşkusuz nefessiz izlenir fakat Fringe'nin gerek oyuncular gerek özgün içerik olsun hepsinin içinden sıyrılır.
5 sezon 100 bölümden oluşan bu dizide paralel evrenler doğaüstü yaratıklar ve gizemli konuları ile sizi PC/TV başından ayırmacak.
Ayrıca dizide sürekli geçen imgeleri ve anlamlarını öğrenmek isterseniz şuraya bakabilirsiniz

2.DOCTOR WHO
MACERA
BILIMKURGU


en-unutulmaz-26-doctor-who-repligi_131076233300335490.jpg


BBC yapımı dizi 1963'ten bugünlere geliyor eski serisinin bütün bölümleri bulunmuyor yada bulmak sıkıntılı vede siyah beyaz olduğu için ben yeni seriyi izlemenizi tavsiye ederim, 2005 yılında başlayan yeni sezon hala devam etmektedir(2018).
Doctor Who, Gallifrey gezegeninden gelmiş, bu gezegenin tüm mensupları gibi bir zaman lordudur. Başka bir zaman lordundan (ç)aldığı TARDIS adındaki zaman makinesiyle uzay ve zamanda yolculuk edip aynı zamanda çeşitli maceralara atılır.


3.ALTERED CARBON
POLISIYE
BILIMKURGU
GERILIM

Altered-Carbon.jpg

Richard K.Morgan'in 2002 tarihli bilimkurgu romanının aynı isimle beyaz perdeye uyarlamasıdır, kaba tabirle insan beden ve ruhunun 2 gb'lık flash belleğe? aktarılmasıdır. Black Mirror'in san junipero bölümü çok fazla ilgi toplayıp Emmy alınca, Netflix öldükten sonra sanal alemde yaşama devam etme düşüncesi üzerine daha kapsamlı bir dizi çekme kararı almış.
4.BLACK MİRROR
DRAM
BILIMKURGU
GERILIM
black-mirror-wallpapers-31524-7724306.jpg

Black Miror bilim kurguda çıtayı arşa çıkarmış bir yapıttır. Bir çok film dizi Black Mirror'ün 1 saatlik bölümlerinden esinlenmiştir ve birçok ödül almıştır.İsminden anlaşılacağı üzere "Siyah Ayna" ile belirtilen şey teknolojinin ta kendisidir. Her bölümü farklı yönetmen ve öyküsünü ele alınmıştır. Altered Carbon isimli Netflix'in en pahalı yapıtı Black Miror'den esinlenilmiştir.
Tavsiye: Başlamaya karar verdiyseniz ilk bölümünü izlemeyin 2. bölümden başlayın.

5.BATTLESTAR GALACTICA
MACERA
DRAM
BILIMKURGU
AKSIYON

Battlestar-Galactica-wallpaper-wpc580159.jpg

Bir nesil bu diziden sonra başka dizilerden tat alamadı. "so say we all"

Insanoğlu kendi sınırlarını aşmıştır, cylone adında makineleri yaratmıştır. Makineler zamanla insanoğluna savaş açmıştır, kısa süre sonra barış imzalanmış cylonelar başka gezegene taşınmışlardır. Geçen zaman içinde cyclonelar gelişmiş biyolojik olarak insan görünümlü kopyalarını kritik noktalara sokup savunma sistemini devre dışı bırakmıştır ve ardından nükleer savaş başlatmışlardır. Savaştan kurtulan bir avuç insan uzayda cylonelardan kaçmakta ve aynı zamanda kendi içlerinde politika ve casuslarla savaşmaktadır.GÜNCELLENECEKTİR.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni Konular

Üst Alt