Dolby Ses Kayıt Uygulamasını Yayınladı!

ZerpHornes

Altın Üye
23 Ara 2018
68
108
#1
Technografi (2).jpg

Ses diyince akla ilk gelen firmalardan biri olan Dolby akıllı telefonlar için ses kayıt uygulaması yayınladı fakat bu diğer ses kaydedici uygulamalardan oldukça farklı.

Dolby'nin 234 olarak adlandırdığı uygulamayı şu anlık test aşamsında herkese yayınladı. İlk Bakışta basit bir ses kaydediciye benzese de biraz kurcaladığınızda room tone,boost,trim ve profesyonel olarak sesinizi düzenleyecek ön ayar seçenekleri ortaya çıkıyor. Room tone sesinizi kaydettikden sonra arka plandaki gereksiz ve rahatsız edici sesleri silmenize yarayan bir özellik. Boost ise seslerin boyutunu arttırabilir veya azaltabilir ve trim özelliği ile kaydedilen sesin istenilen bölümünü kesip çıkarabilirsiniz.

Deneme aşamasında olan uygulama Dolby'nin internet sitesinden indiriliyor ama birkaç gündür kayıt sitesine ulaşılamıyor. Deneyen bazı kullanıcılara sorulduğunda kaydedilip düzenlenen seslerin hiçbir özelliği olmadığı ve profesyonel mikrofon gibi ses kaydı almadığını belirttiler. Oysa ki kayıt sayfasında "En kaliteli ses kaydını bu uygulama ile yapıp gerekli düzenlemeleri en iyi şekilde yapabilirsiniz." gibi yazılar bulunuyordu. Deneme aşamasında olduğu icin tam istenilen kadar olmadı fakat düzelebileceğini düşünüyorum.
 

Wallveins

Gümüş Üye
23 Ocak 2019
35
36
Amsterdam
#2
Uygulama dehşet ötesi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni Konular

Üst Alt