[Çözüm] Xperia'larda anakarta müdahale veya yanlış ekran değişimi sonrası şebeke sorunu

21 Ocak 2019
63
72
#1
Merhaba arkadaşlar.


Xperia telefonların arka kapağını açmak güçtür, açtıktan sonra da hassas bir telefondur kendisi. Ona hassas davranıp, her zaman iyi bakmak gerekir. Telefonun içini açtınız veya telefon yere düştü. Şebekeniz gitti.


Yapmanız gereken, tekrardan içini açıp, anten kablosunu değiştirmek olacaktır. Anten kablosu değiştirmek çok basittir. Ve sandığınız kadar maliyetli de değildir. Malzemeleri alalım:


1-) Sıcak hava tabancası: Telefonun arkasını açmanız için. Eğer sizde varsa almanıza gerek yoktur.
2-) Xperia telefonunuza uygun anten kablosu: 23 TL gibi bir fiyata n11.com gibi sitelerden temin edebilirsiniz.
3-) Xperia telefonunuza uygun arka kapak yapışkanı: Telefonunuzun arkasını yapıştırmak içindir. İlk günkü gibi yapar, Sony servisi bile arkasının açıldığını anlamaz.
4-) Gitar Penası (2 adet): Telefonunuzun arkası cam ise kırılmaması için gitar penası ile arkasını açmak birebirdir. 2 adet ile işimizi sağlama almış oluruz.Öncelikle, sıcak hava tabancamız ile telefonun arka kapağının kenarına köşesine, her yerine ısıl işlem uyguluyoruz.

Daha sonra telefonda en çok gevşeyen yerden (genelde telefonun alt kısmı, mikrofonun bulunduğu kısım) kapağı gitar penalarımz ile destekliyoruz. Bir penamızı sağa, bir penamızı ise sola doğru, telefonun arka kapağında hareket ettiriyoruz.

Ardından, kapak açılınca, telefonun sağ alt köşesinde mavi bir kablo vardır. İşte o kablo, bizim anten kablomuzdur ve sorunlu, hassas parçamızdır. Eğer telefonunuz Xperia X serisi ve üstü ise, telefonun alt kısmındaki vidaları önce söküp, plastik kapağı almamız gerekli, onu alınca çıt çıt açar gibi açılacaktır. Xperia Z serilerinde o vidalara gerek bile duyulmamıştır.

Yeni kabloyu, eskisinin yerine monte edin.

Ardından kapak yapışkanını, telefonun kapağına uygun bir biçimde yapıştırın, bir süre sonra sticker gibi çıkarın. Arka kapak, yapışkanlık kazanır böylece ve arkaya rahatça yapışır.


Ve, güle güle kullanın. Xperia'nız kullanımınıza hazır.


Videolu anlatım (Xperia X serisi vve üstü için):

Xperia Z serisi için videolu anlatım:
 

Yeni Konular

Yeni Mesajlar

Üst Alt