[Çözüm] HP ProLiant Sunuculara Windows Kurulumu

21 Ocak 2019
64
74
#1
Merhabalar arkadaşlar.

2012 sonrası HP ProLiant sunucu kullanıyorsanız Windows 10 gibi son kullanıcı sürümleri yükleyemezsiniz. Öncelikle size bir adet Windows Server kopyası gerekmektedir. Bu kopya için bir de ürün anahtarı gereklidir, kurulumdaki ürün anahtarını 2 yöntemle atlayabilirsiniz:

1-) "ei.cfg" bugu: Bu dosyayı, modifiyeli olanla değiştirirseniz, kurulum esnasında ürün anahtarı girmezsiniz, bu illegal de değildir, zaten Windows'larda bu bug uygulandıktan sonra Windows illaki bir key girmeniz için ısrar edecektir. "Intelligent Provisioning" kullanıp ISO dosyasıyla yükleme yapacaksanız bu bug çalışmaz, ya da WinRAR gibi programlarla açıp modifiye etmelisiniz.

2-) Microsoft'un sitesinden keyleri manuel girmek: Microsoft'un kendi sitesinde Server ailesi için keyler mevcut. Oradaki keyleri kullanabilirsiniz.Windows yükleme işlemi nasıl yapılır?

3 metod vardır:

1-) "Intelligent Provisioning": Bu yöntemle hiç ISO dosyası yazdırmadan direkt olarak ISO ile kurulum yapabilirsiniz.


2-) USB'den boot ederek klasik kurulum: ISO'yu Legacy BIOS için yazdırarak (2016'ya kadar üretilen modellerde geçerlidir, diğer modeller UEFI kullanmaktadır.) format atabilirsiniz.


3-) iLO üzerinden uzaktan format atmak: ProLiant'larda entegre gelen iLO çipi ile "iLO Remote Console" programını kullanarak uzaktan bağlanıp kurulum yapabilirsiniz.


Kolay gelsin :)
 
29 May 2018
310
340
18
Malatya
#2
Rehber için çok teşekkürler, elinize sağlık.
Bu çeşit rehberlerinizin devamını bekliyorum :)
 

Yeni Konular

Yeni Mesajlar

Üst Alt