[Çözüldü] Unreal Engine 4 Animasyona sabit el nasıl yapılır?

7 Nis 2019
34
44
İstanbul
Unreal Engine 4 ile FPS oyun yapmaya çalışıyorum ama bu animasyon işleri beni cildirtiyor. Bir ara kendim animasyon yapmaya kalktım ama çok zorlandım ve Mixamo kullanmaya başladım. Mixamo'daki animasyonlar çok iyi ama oyun içinde değişiyor.

Yani sağa veya sola giderken yan yan gitmem gerekiyor ve bunu yaparken animasyon kaymaya uğruyor. Adamın eli titremeye başlıyor ve eli normalden fazla kenara kayıyor. İstediğim sağa sola ileriye geriye giderken adamın eli sabit kalsın.

Bunu çözmek için bir yöntem biliyorum ama kesin çözüm o değil. Onu yaparsam adamın kafası ile kamera farklı hareket ediyor.
Teşekkür ederim:)

Berkay Çobanoğlu

Kurucu
Yönetici
24 Mar 2018
183
233
Denizli
Teşekkür ederim, Bu arada şunu söyleyeyim animasyonların uyumunda sorun yok çünkü tek animasyonla bile denedim ama yine de adamın eli sola giderken sola, sağa giderken sağa kayıyordu.
Araştırmama rağmen açıkçası bir şey bulamadım. Animasyonu template yani hazır şekilde mi kullanıyorsunuz yoksa kendiniz mi yaptınız? Bu önemli bir bağlam. Şöyle bir video buldum baştan tasarımla ilgili bir göz atın isterseniz. Yine sorunuz olursa sorabilirsiniz.

7 Nis 2019
34
44
İstanbul
Animasyonlar Mixamo tarafından yapılmış, bir ara kendim de yaptım ama kötü bulduğum için onları kullanmıyorum. Mixamo animasyonları gerçekten çok iyi. Karakteri de Mixamo'nun karakterleri arasından seçtim.

Sorun 'use controll rotation yaw' seçince ortaya çıkıyor.

7 Nis 2019
34
44
İstanbul
Abi preset derken projeyi kasteddi isen çok denedim. Unreal Engine'nin kendi Aim Starter Pack animasyonları ile de denedim Mixamo animasyonları ile de denedim sonuç aynı.

Preset derken neyi kastettiğinizi doğru mu anlamışım?

Berkay Çobanoğlu

Kurucu
Yönetici
24 Mar 2018
183
233
Denizli
Abi preset derken projeyi kasteddi isen çok denedim. Unreal Engine'nin kendi Aim Starter Pack animasyonları ile de denedim Mixamo animasyonları ile de denedim sonuç aynı.

Preset derken neyi kastettiğinizi doğru mu anlamışım?
Preset derken kullandığın taslakları başka bir deyişle template lerden bahsettim. Farklı kaynaklar kullandı isen ondan kaynaklanmıyor demektir. Ben biraz daha araştırma yapıp size döneceğim.

7 Nis 2019
34
44
İstanbul
Teşekkür ederim ama ben bundan vazgeçtim. Şöyle bir şey düşünüyorum:
Karakterin gözüken parçası sadece silah olacak, pozisyonu kameranın sağ tarafında olacak ama el-kol olmayacak. Nedenine gelirsek animasyon yapmanın zor olması ve bu konuda dediğim gibi animasyon kayması.

Sorunu çözdüm sonunda ;) Yaklaşık iki haftadır vazgeçmiştim bu sorunu çözemedim diye ama iki gün önce arkadaşım ile FPS oyunu yapmaya başladık. O model işine bakıyor ben kod işine. Bu sorun yüzünden delirecektim resmen ve hunharca araştırmaya başladım. Sonunda buldum ve çok kolay bir seymis aslında. Aim Orient'i false yapacakmışım, hepsi bu kadar:kahkaha: Hem haber vereyim hem de konuya bakan bir kişi dahi olsa sorunun çözümünü görmesi iyi olur diye yazıyorum:)

29 May 2018
365
425
18
Malatya
Sorunu çözdüm sonunda ;) Yaklaşık iki haftadır vazgeçmiştim bu sorunu çözemedim diye ama iki gün önce arkadaşım ile FPS oyunu yapmaya başladık. O model işine bakıyor ben kod işine. Bu sorun yüzünden delirecektim resmen ve hunharca araştırmaya başladım. Sonunda buldum ve çok kolay bir seymis aslında. Aim Orient'i false yapacakmışım, hepsi bu kadar:kahkaha: Hem haber vereyim hem de konuya bakan bir kişi dahi olsa sorunun çözümünü görmesi iyi olur diye yazıyorum:)
Sizin adınıza sevindim :)

24 Mar 2018
183
233
Denizli
Çözmenize sevindim. Yeni bir sorununuz olursa konu açmayı ihmal etmeyin.

Yeni Konular

Üst Alt