[Çözüldü] Radeon 3600 Pentium Dual Core Sistem 8 Kısa Bip Sesi Sorunu

• Konbuyu başlatan Eren/16
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
    Görüntüleme : 62

Eren/16

Acemi Üye
21 Ağu 2018
3
5
Öncelikle Selamınaleyküm. Benim bir bilgisayarım var. Bu bilgisayar 2 sene önce gayet iyi çalışıyordu. Fakat 1 yıl önce mavi ekranlar vs oldu. Ondan sonra kasadan bip bip sesleri geliyordu 8 kere özellikleri en sona yazacağım. Her neyse 1 ay önce anakart, islemci, güç kaynağı, BIOS pili hariç her şeyi çıkarıp taktım, bilgisayar çalıştı. Fakat 2 hafta sonra gene aynı hata oldu. Ben de BIOS'tandır deyip BIOS pili aldım, bir şey değişmedi. Ekran kartını çıkarıp açınca ilk önce Power Saving Mode yazıp açıyor (monitör LG) ekran kartını takınca Power Saving Mode yazıp kasa açık kalıp görüntü gelmiyor. Artik bip sesi de gelmiyor ve güç kaynağı aşırı tozlu, temizlemeye korkuyorum ondan olabilir mi? Bir de ekran kartı sağlam, çalışıyor. Fanı yavaş olsa da dönüyor. Hiçbir değişiklik yapmadım bilgisayarda.
Intel Pentium Dual Core 2.41 GHz
AMD ATI Radeon 3600 HD Series
4 GB RAM

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Aleykümselam. 8 kısa bip sesi VRam (Video RAM) yani GPU'nun belleklerinin düzgün çalışmamasından kaynaklıdır. Muhtemelen sorununuz ekran kartında.
Ekran kartıp bilgisayarınızı açın ve açılırken bip sesi gelip gelmediğini lütfen bildirin.

Eren/16

Acemi Üye
21 Ağu 2018
3
5
Aleykümselam. 8 kısa bip sesi VRam (Video RAM) yani GPU'nun belleklerinin düzgün çalışmamasından kaynaklıdır. Muhtemelen sorununuz ekran kartında.
Ekran kartıp bilgisayarınızı açın ve açılırken bip sesi gelip gelmediğini lütfen bildirin.
Evet sorun ekran kartında fakat ekran kartı fanı dönüyor yeni ekran kartı almam lazım mı ? Ekran kartı takmayinca bilgisayar çalışıyor.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Evet sorun ekran kartında fakat ekran kartı fanı dönüyor yeni ekran kartı almam lazım mı ? Ekran kartı takmayinca bilgisayar çalışıyor.
Sorununuzun fan ile bir alakası yok. Üzerinde takılı olan bellek ile alakalı.
1557513968315.png

Yeşil ile gösterilen alanlar bellek alanları ve bu bellekler sizde doğru çalışmıyor. Ekran kartınızı önce servise gönderin, eğer hatalı olduğunu söylerlerse gerisi size kalmış olur. Dilerseniz yeni bir ekran kartı alırsınız, dilerseniz de tamir ettirirsiniz; ki ben yenisini almanızı öneririm.
Eğer almaya niyetiniz varsa bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Eren/16

Acemi Üye
21 Ağu 2018
3
5
Sorununuzun fan ile bir alakası yok. Üzerinde takılı olan bellek ile alakalı.
Ekli dosyayı görüntüle 577
Yeşil ile gösterilen alanlar bellek alanları ve bu bellekler sizde doğru çalışmıyor. Ekran kartınızı önce servise gönderin, eğer hatalı olduğunu söylerlerse gerisi size kalmış olur. Dilerseniz yeni bir ekran kartı alırsınız, dilerseniz de tamir ettirirsiniz; ki ben yenisini almanızı öneririm.
Eğer almaya niyetiniz varsa bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim servise götürdüm ve yarın gelecek, çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni Konular

Üst Alt