Windows 10 [Çözüldü] NTOSKernel.sys ve NTFS.sys Mavi Ekran Sorunları

• Konbuyu başlatan Violentia
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
    Görüntüleme : 194

Violentia

Acemi Üye
24 Nis 2019
9
10
Minidump dosyaları için de link verdim yardımlarınız için teşekkürler.
Sabah tekrar BIOS atıp CMOS sıfırladım şu an bir sorun şimdilik tekrar sorun vermedi. Konuyu açayım da, gözlemeye devam.
Minidump.rar
AIDA raporu ekliyorum.
Report.htm

1903'e geçtim. Şimdiye kadar 1 kez mavi ekran aldım. RAM'leri çıkarıp temizledim silgi ile. Ne kadar işe yarar bilmem Memtest64 ile test ettim bir sorun görmedim. Overclock kaynaklı olabilir mi? 3.6'ya %20 OC ile getiriyorum. Overclock ile acaba voltaj vermemekten mi oluyor? Şu an %15 OC var 3.46'da. Bir kez mavi ekran oldu dediğim gibi.

Yeni mavi ekran yedim: minidump.rar
Bir daha mavi ekran yedim: minidump (1).rar
Bu sefer NTFS.sys ve tabi ki her dump'ta olan NTOSKernel.
Memtest 86 ile test yaptım geçiyor sorun yok.
Dün bilgisayarı tamamen söktüm tekrar monte ettim dün hiç mavi ekran vermedi bugün yine verdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Violentia

Acemi Üye
24 Nis 2019
9
10
Başka forumda açtığım konuyu buraya taşıdım. 3 Minidump da farklı. Bakacak olan 3'üne de baksın lütfen.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Minidump dosyaları için de link verdim yardımlarınız için teşekkürler.
Sabah tekrar BIOS atıp CMOS sıfırladım şu an bir sorun şimdilik tekrar sorun vermedi. Konuyu açayım da, gözlemeye devam.
Minidump.rar
AIDA raporu ekliyorum.
Report.htm

1903'e geçtim. Şimdiye kadar 1 kez mavi ekran aldım. RAM'leri çıkarıp temizledim silgi ile. Ne kadar işe yarar bilmem Memtest64 ile test ettim bir sorun görmedim. Overclock kaynaklı olabilir mi? 3.6'ya %20 OC ile getiriyorum. Overclock ile acaba voltaj vermemekten mi oluyor? Şu an %15 OC var 3.46'da. Bir kez mavi ekran oldu dediğim gibi.

Yeni mavi ekran yedim: minidump.rar
Bir daha mavi ekran yedim: minidump (1).rar
Bu sefer NTFS.sys ve tabi ki her dump'ta olan NTOSKernel.
Memtest 86 ile test yaptım geçiyor sorun yok.
Dün bilgisayarı tamamen söktüm tekrar monte ettim dün hiç mavi ekran vermedi bugün yine verdi.
Merhabalar,
Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Yakında önemli bir sınavım olduğu için maalesef çok fazla zaman harcayamıyorum.
Soruna gelecek olursak bir ağ sürücünüz ile ilgili bir sorun gibi duruyor.
Öncelikle sürücünüzü indirin: https://realtek-download.com/wp-content/uploads/2018/07/0029-Install_Win10_10028_07252018.zip
Ardından indirdiğiniz program aracılığıyla önce sürücünüzü kaldırın, ardından tekrar aynı program ile kurun.
Tekrar sorun olursa yeni minidump dosyalarınızı yükleyin.
Ayrıca Drive servisleri ile uğraşmak zorunda değilsiniz, sitemize yükleme yapabilirsiniz.

Violentia

Acemi Üye
24 Nis 2019
9
10
Teşekkürler, ilginiz yeter. Son 10 günde 10 kez format attım neredeyse. Hep NTOSKernel çevresinde dönüyor mavi ekran hataları. P5KPLE SE anakartımda E8400 kullanmaktayım. Sonra Xenon E5450 siparişi verdim. İlk hafta normaldi, sonradan mavi ekran manyağı oldum. Smart Failed olan depo amaçlı kullandığım bir HDD vardı ondan kuşkulanıp onu söktüm dün. Hatta bütün PC'yi söküp temizleyip tekrar montaj yaptım. Dün hiçbir sorun yoktu, bugün 3 mavi ekran daha aldım. Overclock ile alakalı olabilir dediler, voltajsız OC vardı, profilden %20 alıyordum. Bi' arkadaş E8400 ile aynı değil, o işlemci daha zorlar dedi kıstım. İlk önce %15 4.7 GHz'e aldım, yine mavi ekran yedim. Şu an 3.33. Verdikçe kısacağım bir yandan. Dediğiniz gibi ağ sürücüsünden de olabilir. Ama sürücüleri çok güncelledim fayda etmedi.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Teşekkürler, ilginiz yeter. Son 10 günde 10 kez format attım neredeyse. Hep NTOSKernel çevresinde dönüyor mavi ekran hataları. P5KPLE SE anakartımda E8400 kullanmaktayım. Sonra Xenon E5450 siparişi verdim. İlk hafta normaldi, sonradan mavi ekran manyağı oldum. Smart Failed olan depo amaçlı kullandığım bir HDD vardı ondan kuşkulanıp onu söktüm dün. Hatta bütün PC'yi söküp temizleyip tekrar montaj yaptım. Dün hiçbir sorun yoktu, bugün 3 mavi ekran daha aldım. Overclock ile alakalı olabilir dediler, voltajsız OC vardı, profilden %20 alıyordum. Bi' arkadaş E8400 ile aynı değil, o işlemci daha zorlar dedi kıstım. İlk önce %15 4.7 GHz'e aldım, yine mavi ekran yedim. Şu an 3.33. Verdikçe kısacağım bir yandan. Dediğiniz gibi ağ sürücüsünden de olabilir. Ama sürücüleri çok güncelledim fayda etmedi.
Attığınız son minidump dosyalarına bakılacak olursa HDD kaynaklı bir sorun bulunmakta.
HDD'nizi test edip sorun kaynağı olup olmadığından emin olalım.
Bunun için şu yazılımı indirmeniz ve ardından tarif ettiğim şekilde HDD'nizi test etmeniz gerekiyor.
Yazılım: HD Tune Pro

Klasik kurulumdan sonra uygulamayı açıyoruz.
1556124292713.png

Error Scan menüsüne giriyoruz.

1556124311242.png

Quick Scan'ın işaretli olmadığına emin olduktan sonra Start'a basıyoruz ve işlem başlamış oluyor.

1556124345560.png

Burada Yeşil kutucuklar sonuna kadar çıkıyorsa sorun yoktur. Ancak en az bir tane hatalı sektör bulunursa HDD'niz arızalı demektir, artık onu emekliye ayırmanız gerekebilir :)

1556124487952.png

Violentia

Acemi Üye
24 Nis 2019
9
10
Bunu dün yaptım. 2 HDDim de sağlamdı. Ama Smart geçemeyen kırmızı failed veren HDD vardı, onu söktüm. Zaten sistem SSD'de kurulu. Şu an 1 SSD bir HDD mevcut. Şu an tekrar yapıyorum. Zaten yüklü idi. Bitince atarım. SSD'de sorun olabilir mi? Kendi programı ile baktığımda sıkıntısız gözüküyor.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Bunu dün yaptım. 2 HDDim de sağlamdı. Ama Smart geçemeyen kırmızı failed veren HDD vardı, onu söktüm. Zaten sistem SSD'de kurulu. Şu an 1 SSD bir HDD mevcut. Şu an tekrar yapıyorum. Zaten yüklü idi. Bitince atarım. SSD'de sorun olabilir mi? Kendi programı ile baktığımda sıkıntısız gözüküyor.
2 saat sonra müsait misiniz? Sisteminize Teamviewer ile bağlanıp soruna bakmak istiyorum.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
358
412
18
Malatya
Teamviewer ile bilgisayarına bağlanmam sonucu sorunun yapılan Overclock olduğunu tespit ettik ve geri aldığımızda 3 gündür bir sorun olmadığını gözlemledik. Sorun çözülmüştür.

Yeni Konular

Üst Alt