Windows 10 [Çözüldü] Flash Bellek Biçimlendirme Sorunu "Erişim Engellendi"

• Konbuyu başlatan 2Ka
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
    Görüntüleme : 277
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2Ka

Acemi Üye
15 Ara 2018
6
1
Kolay gelsin arkadaşlar bilgisayarımı sıfırlamak istiyoru. Fakat kurtarma işlemi hata veriyor bende. İnternetten araştırma yaptım. Windows ISO dosyasını flash belleğe atarak flash bellekle BIOS üzerinden kurtarma yapabileceğimi öğrendim. Ancak flash belleği biçimlendiremiyorum. Şimdi de hata veriyor resimdeki gibi.

Screenshot_6.png
Screenshot_7.png

Daha sonra internetten bunu da araştırdım CMD yönetici olarak çalıştırıp belli komutlarla biçimlendirmek için komutları buldum her yerde.

Eğer USB belleğinizi herhangi bir sebepten ötürü biçimlendiremiyor, hata alıyorsanız aşağıdaki yolları izleyerek biçimlendirebilirsiniz.

Öncelikle Başlat menüsüne CMD yazıp sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen komut ekranına sırasıyla aşağıdaki kodları girin ve her koddan sonra enter tuşuna basın.

• diskpart
  • list disk Eğer biçimlendirmek istediğiniz flash birinci bölümde yer alıyorsa select disk 1 yazın ve enterlayın.
  • select partition 1
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1
  • active
  • format fs=ntfs quick
  • assign
  • exit
Bunun gibi fakat ben clean işlemi sırasında da şöyle bir hata aldım;

Adsız.png

Ne yapmam lazım. Ya da recovery yapmam için bir program var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

2Ka

Acemi Üye
15 Ara 2018
6
1
Şöyle bir hata aldım;
3.png

Benim Flash Bellek ve D sürücüsü RAW olarak gösteriyor. Bununla alakası olabilir mi acaba ?

5.png
3.png
3.png
5.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
365
425
18
Malatya
Kullanıcıya TeamViewer ile bağlandığımda gerek Driver kurma programları gerekse bazı sözde optimizasyon programlarının Windows ayarlarını bozduğunu fark ettim. Ardından bilgisayarı Güvenli Mod'da açıp Flash Belleği başarılı bir şekilde biçimlendirdim. Şu an kendisi Windows 10 Kurulum rehberimizde ve temiz kurulum yapacak.

Bayram Şenakar

Teknik
Yönetici
29 May 2018
365
425
18
Malatya
BIOS'tan çıkıp F2'ye basarak bilgisayarı açar mısınız?
Eğer orada çıkmıyorsa bilgisayarı normal başlatıp size attığım rehberde en üstteki adımları uygulayıp Rufus ile hazırlayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt