Bilgisayarınızda Android Keyfi Yaşayın | Phoenix OS Kurulum Rehberi

ZerpHornes

Değerli Üye
23 Ara 2018
68
108
phoenix_os_1024x597_lcbkcc-720x340.jpg

Öncelikle selamlar. Çoğumuz Android işletim sistemi kullanıyoruz ve bu işletim sistemini bazı durumlarda PC platformunda da kullanmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bu durumlarda Android emulatörler yardımımıza koşuyor fakat pek stabil oldukları söylenemez. İşte bu durumlarda PC için geliştirilen Android tabanlı işletim sistemleri ile daha iyi performans almamız mümkün. Bunlardan biri de Phoenix OS. Kurulumu oldukça basit olan bu işletim sistemiyle standart emulatörlerden daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Aşağıdaki rehber Dual Boot (Hem Windows hem de Pheoenix OS) olarak anlatılmaktadır. Her iki işletim sistemini bir arada kullanmak birbirlerinin performansını etkilemez.

Not: Kurulum işlemine başlamadan önce BİOS'dan Secure Boot özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Google'dan araştırabilirsiniz.

1) Bu linkten hangi Android sürümünü istiyorsanız onun yükleyicisini indirin.

Rehber 6.png

2) İndirme işlemi bitince yükleyici yönetici olarak çalıştırarak kuruluma başlayabiliriz. Resimde görüldüğü üzere işletim sistemini hard diske'e veya USB diske kurup kullanabiliriz. Hard diske kurulum USB disklere göre daha sağlıklı olacaktır. O yüzden resimdeki gibi İnstall kutucuğuna tıklayalım.

NOT: USB diske kurarsak direk boot menü üzerinden Phoenix OS'u çalıştırabiliriz. İyi bir USB belleğe sahip değilseniz kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Rehber 1.png

3) Gelen pencerede Phoenix OS'u hangi diske kurmak istediğimizi seçebiliriz. Next butonuna basarak ilerleyelim.

Rehber 2.png

4) Şimdi işletim sistemine vereceğimiz depolama alanını GB değeri olarak seçeceğiz. Bunu diskinizin durumuna göre siz belirleyebilirsiniz. Seçtikten sonra İnstall butonuna tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.

Rehber 3.png

Rehber 4.png

5) Kurulum bittikten sonra yeniden başlatmamız gerekecek. Bundan sonra PC her açıldığında resimdeki gibi (daha farklı menülerde çıkabilir) hangi işletim sistemini açmak istediğimizi soracak. Yön tuşlarıyla seçerek kullanmaya başlayabiliriz.

phoenix-os-dual-boot-windows10.jpg

Phoenix OS Kullanım Görüntüleri

Technografi.png

Screenshot_2016-01-15-19-32-34.png

Screenshot_2016-01-15-19-10-09.png

Son düzenleme:

Yeni Konular

Üst Alt