AKK Kalmalı mı, Gitmeli mi?

• Konbuyu başlatan Ozzy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
    Görüntüleme : 158

Kalsın mı, Gitsin mi?

• Kalsın

• Gitsin

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Ozzy

Altın Üye
9 Ara 2018
44
69
Ankara
Türkiye'de internet hizmetinin yeni verilmeye başlandığı zamanlarda, tüketiciler kullandıkları kadar ödeme yaptıkları ilkel bir paket kullandılar.
Zamanla gelişen teknoloji sayesinde, dünyanın her bir tarafını saran saran kablolu ve kablosuz ağlar artmaya başladı.
Bağlantı hızlarımız ile beraber çoğu yerde de olduğu gibi haberleşme ticareti de gelişti.

2.jpg

Türk Telekom şirketinin 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile uygulamaya geçireceği AKK'siz internet tarifelerindeki fiyatlandırmalar, anlaşılan o ki büyük bir tepki uyandıracak.
Fakat daha kötüsü de var. Türk Telekom, alternatif firmaların büyük bir çoğunluğuna, ülkemizin çoğu bölgesinde altyapı hizmeti kiralama imkanı sunan kurumsal bir kanala sahip.
Yani şirket, bazı bölgelerde bulunan altyapıyı, farklı aracılara kiralıyor. Bu sayede pek çok şirketin dahil olduğu bir rekabet ortamı ortaya çıkıyor.

1.jpg

Eğer Türk Telekom altyapı kiralarında artış yaparsa, aracı olarak görev yapan firmalar da tüketiciye yansıtılan fiyatlarda zam yapmak zorunda kalacaklar.
Eğer sözleşmesi bulunmayan, yani fiyat artışı konusunda garantisi bulunmayan bir hizmet kullanıyorsanız, faturanız her an yükselebilme riski taşıyor.

Berkay Çobanoğlu

Kurucu
Yönetici
24 Mar 2018
183
233
Denizli
Fiyatlar üç katı artacaksa kalkmasın bana kalırsa. Yoksa ben de isterim kalkmasını.
Ne kadar sürebilir ki? Üye kaybettikçe firmalar vazgeçecek bu politikasından. Şu anlık kalkmaması için başvurulan bir yol olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğim firmalar da işini gayet iyi bir şekilde yapıyor. Bu politika onlara üye kaybettirmekten başka bir şey yapmaz.

Yeni Konular

Üst Alt